HAKKIMIZDA

Farklı ortaklarla sağlık sektörüne ilk defa 1993 de giren Op. Dr. Kemal Tekden, daha sonra grup ortakları olan Uzm. Dr. Nihat Tekden ve İnş. Müh. Mehmet Hasbülbül’le birlikte 1999 da Kayseri Kalp Hastanesini, 2002 de de Tekden Tıp Merkezinin kuruluşunu gerçekleştirmişlerdir. Bu silsile içinde daha sonra, 2003 te Denizli Tekden Hastanesi, 2006 da Tekden İlköğretim Okulu, 2007 de ise Kayseri Kalp Hastanesi ve Tekden Tıp Merkezi birleştirilerek Kayseri Tekden Hastanesi hizmete açılmıştır. Özellikle Sağlık ve Eğitim alanında üstün ve kaliteli hizmet prensibiyle hareket eden Tekden Grup bugün bu alanlardaki çalışmalarını, her yıl Türkiye başarıları elde eden Tekden Koleji ve yöremizin ilk A grubu hastane statüsündeki Tekden Hastanesi ile devam ettirmektedir. Ayrıca inşaat sektöründe Tek İnşaat ve Medikal, tarım alanında Tekden Tarım, film-prodüksiyon alanında da Tekden Film şirketleriyle farklı çalışmalara da imza atmaktadır.

Değişen Yasam Koşullarında Kalp Hastanesi İhtiyacı Artış Göstermiştir.

İnsanlığı tehdit eden hastalıkların başında kalp ve damar hastalıkları gelmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda ülkemizde kalp rahatsızlığı yüzünden her 2,5 dakikada bir kişi hayatını kaybetmektedir
Günümüzde yasam koşullarının, tüketilen yiyeceklerin değişmesi ve giderek daha sağlıksız hale gelmesine bağlı olarak kalp hastalıkları büyük artist göstermektedir. Eskiden çok ileri yaslarda karşılaşılan kalp krizleri 18- 20 yaslarına kadar düşmüştür. Kalp damar hastalıkları uzmanları bu konuda insanları uyarmakta özellikle küçük yaslarda başlayan fast-food tarzı yiyeceklere olan alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğine dikkat çekmektedirler. Bu konuda Kalp hastanesi uzmanları da yasam koşullarının iyileştirilmesi ve mümkün olduğunca sağlıklı besinler tüketmeyi tavsiye etmektedirler. Öyle ki günümüzde yaşanan kalp hastalıkları giderek tehlikeli hale gelmektedir.
Bütün bu etkenlere bağlı olarak ülkemizde kalp hastanesi sayısı giderek artmış ve kalp damar cerrahi alanı oldukça gelişim göstermiştir. Alanında uzman doktorların hizmet verdiği kalp hastanesi sayısının artması hastaların en iyisini seçmesine olanak sağlar hale gelmiştir. Kalp Damar Hastalıkları Erken Teşhisinde Kalp Hastanesi Yeri Önemlidir Her hastalıkta olduğu gibi kalp ve damar hastalıklarında da erken teşhisin önemi büyüktür. Hissedilen en ufak rahatsızlıkta bir kalp hastanesi uzmanına görünmek ve teşhis için zaman kazanmak hastalığın tedavisinde çok daha hızlı ilerleme sağlanmasına yardımcı olmaktadır.
Artan kalp hastanesi sayısı bu noktada hastalara büyük destek olmakta, en iyi koşullarda ve son teknoloji cihazlarla muayene yapılmaktadır.
Tekden Kalp Hastanesi Türkiye’nin Farklı İllerinde Hizmet Vermektedir


Şirketlerimiz