tekden© 2013 Tüm Hakları Saklıdır.

Grimor

Özel Kalp Hastanesi Kayseri

Kalbiniz değerlidir, sağlığınıza önem verin. Son yıllarda, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kalp ve damar hastalıkları giderek artmaktadır. Bu hastalıkları ölümcül olabilmesi nedeniyle toplum sağlığını tehdit eden en önemli hastalıklardandır. Sağlığına önem verenler için özel kalp hastanesi olarak kurulmuş olan merkezler mevcuttur. Kalp sağlığı üzerine çalışan özel kalp hastanesi sayısı her geçen gün hızla artmaktadır. Özel kalp hastanesi kalbin hem korunmasında hem de ortaya çıkan tüm sorunlarının en son teknolojiyi kullanarak modern yaklaşımlarla çözümlenmesinde profesyonel kadrolara sahip olması hasta sağlığı açısından önem arz etmektedir.

En son Teknoloji ile Tekden Özel Kalp Hastanesi Hizmetinizde

Hastanelerde kalp ve damar cerrahisi, by-pass ameliyatları, kapak ameliyatları, varis ameliyatları, hemodiyaliz amacıyla fistül yerleştirilmesi, damar onarımı, kalp yaralanması onarımı, fistül sant onarımı veya yapılması, anjiyo ve elektrofizyoloji sellektif koroner anjiyografi, perkütan tarnsluminal koroner artese stent takılması, elektrofizyoloji, ablasyon, Icd takılması, Icd elektrod değiştirilmesi, yoğun bakım, 24 saat doktor ve hemşire gözetimi ve bakımı, kardiyoloji labaratuarı, ekg, eko, efor, holter, tansiyon holter, Icd kontrolü, radyoloji, akciğer grafisi, kalp teleradyogramlar, laboratuar, çeşitli kan ve idrar tahlilleri tam teşekküllü olarak sunulması önemlidir. Bunun yanında kendi alanında ileri düzeyde deneyimli uzman doktor, hemşire ve sağlık teknisyen kadrosuna sahip olmaları da yine aynı önemi taşımaktadır.

Tekden Özel Kalp Hastanesi

Özel kalp hastane önemi kadar unutmayalım kişinin kendi kalbini koruması çok daha fazla önem taşımaktadır. Risk oluşturan durumların ortadan kaldırılması ile hastalıktan korunulabilir. Risk faktörlerinin bazıları birbirleri ile ilişkili olduğundan, riskin düzeltilmesi diğerlerinin de olumlu yönde değişmesine yardım edebilir. Özel kalp hastanesi düzensiz bir hayat, yorgunluk, sinir bozukluğu, şiddetli romatizma veya doğuştan meydana gelen kalp hastalıklarında; daha geniş bir ifadeyle bütün hastalıklarında aşağıdaki maddelere dikkat etmek gerekir:


 • Sinirlenmeyin,
 • Sigarayı bırakın,
 • Şişmanlamamaya ve kilonuzu muhafaza etmeye çalışın
 • Fazla yorucu işler yapmayın
 • Uyku ve dinlenmenizi ihmal etmeyin
 • Koşmayın, acele etmeyin
 • Her gün bir öncekinden daha iyi olduğunuza inanın
 • Kabız olmamaya dikkat edin
 • Çürük dişleriniz varsa, tedavi ettirin,
 • Kayseri kalp hastanesi

Özel kalp hastanesi başladığından durduğu ana kadar hiç yorulmaksızın çalışmaya devam eder kalbiniz.

Tekden Kalp Hastanesi

Kalbe gelen kan akımında bir sıkıntı olduğunda kalbin oksijenlenmesinde problem oluşur ve kalp kası ölür buna ( miyokard enfarktüsü ) kalp krizi denir. Kalp krizi tüm dünyada hem erkeklerde hem de kadınlarda ölümlerin ilk sebebidir. Bu ölümlerin kalp hastanesi önüne geçebilir. Belirtilerin başlaması ile ilk 1 saat içerisinde yapılacak bilinçli müdahaleler ile hasta hayata döndürülebilir. Bu krizin sebeplerinin başında koroner arter hastalığı gelir. Koroner damar tıkanıklığının en önemli sebebi “atheroskleroz”dur. Kayseri kalp hastanesi atheroskleroz, yıllar boyunca koroner damarların iç duvarlarında oluşan yağ plaklarının oluşmasıdır.


Tüm Rahatsızlıklarınız İçin Tekden Kalp Hastanesi Hizmetinizde


Oluşan bu yağ plakları çoğunlukla veya tamamen oksijen akışını engeller ve arterler tarafından beslenen kalp kasının oksijenlenmesini önler. Kriz sırasında, eğer koroner arter ve tıkanıklık çabuk tedavi edilmezse, kalbin kası ölmeye başlar, kalp yetmezliği ve aritmi bozukluğu gibi kalıcı ciddi zararlar verebilir. Kalp yetmezliği;, kalbin vücut boyunca gerekli olan kanı yeterince pompalayamamasından oluşan bir durumdur. Hızlı bir şekilde tedavi edilmezse ölümlere neden olabilir.


 • Göğüs ortasında hafif ya da güçlü dolgunluk veya ağrı rahatsızlığı. Bu rahatsızlık veya ağrı birkaç dakikadan daha uzun sürer veya gider ve gelir.
 • Bu rahatsızlık, sol kol, boyun ve çeneye doğru yayılır.
 • Nefes darlığı veya göğüste rahatsızlık oluşabilir.
 • Mide bulantısı, kusma, bayılma veya soğuk soğuk terleme vardır.

Tekden Kayseri kalp hastanesi


Belirtiler 5 dakikadan fazla sürüyorsa acilen ilk yardım ekibi çağırın. Eğer belirtiler 5 dakikadan kısa sürüyorsa yine de doktora başvurun. Hastaneye bir ambulans ile hastayı ulaştırın, özel araç ile gitmek tedavinin geç başlamasına neden olabilir. Doktorunuz önceden bir reçete yazmış ise ilaçları yanınızda bulundurun.

Kayseri kalp hastanesi, kriz, Medikal ve Eğitim belirtilerine maruz kalındığında derhal dinlenme pozisyonuna geçilmeli, hareket edilmeli efor sarf edilmemeli ve kalp ritmi arttırılmalıdır.


Seo by reknova.com.tr und Suchmaschinenoptimierung